تاریخ انتشار : یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۴
کد خبر : 38943

طرح انتقال آب برای اصفهان با حمایت صنایع بزرگ درمدارپیشرفت وشکوفایی است

طرح انتقال آب برای اصفهان با حمایت صنایع بزرگ درمدارپیشرفت وشکوفایی است

استاندار اصفهان: طرح انتقال آب برای اصفهان با حمایت صنایع بزرگ درمدارپیشرفت وشکوفایی است استاندار اصفهان گفت:با تلاش صنایع بزرگ استان بخش خط انتقال آب از دریای عمان تا پایان امسال به اتمام می رسد. به گزارش دنیای اسرار:استاندار اصفهان به عنوان نماینده ارشد دولت دراستان اصفهان، در نشست هماهنگی پروژه های تامین آب اصفهان

Print Friendly, PDF & Email

استاندار اصفهان:
طرح انتقال آب برای اصفهان با حمایت صنایع بزرگ درمدارپیشرفت وشکوفایی است
استاندار اصفهان گفت:با تلاش صنایع بزرگ استان بخش خط انتقال آب از دریای عمان تا پایان امسال به اتمام می رسد.

به گزارش دنیای اسرار:استاندار اصفهان به عنوان نماینده ارشد دولت دراستان اصفهان، در نشست هماهنگی پروژه های تامین آب اصفهان که باحضورمدیران عامل صنایع بزرگ و سهامداران اصلی طرح انتقال آب از دریای عمان به میزبانی هلدینگ پتروپالایش اصفهان برگزار شد ؛ضمن ابرازخرسندی از اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در پالایشگاه اصفهان گفت: انصافا گزارشاتی که توسط هلدینگ پترو پالایش اصفهان در رابطه با طرح های انجام شده ارائه گردید بارقه و نورامیدی را دراستان ودر کشور برای همه هموطنان عزیزایجاد کرده است .

سید رضا مرتضوی، تصریح کرد:خوشبختانه با حضور محسن قدیری، مدیرعامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان اقدامات بسیار مهم و تحولات زیادی در پالایشگاه اصفهان به وجود آمده ست که نشان دهنده اقدامات ارزشمندی در این شرکت بزرگ است.

وی افزود:این مدیریت های بجا و شایسته ای که توسط مدیرعامل پالایشگاه اصفهان درحال انجام است نوید دهنده اقدامات خوب برای این مجموعه و کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم همه طرح های این شرکت هرچه سریعتر به مرحله اجرا برسند ادامه داد:مدیریت استان نیز برای حل برخی مشکلات که بر سر راه هلدینگ پتروپالایش قرار دارد توجه ویژه و عزم جدی دارد.

استانداراصفهان درباره پروژه انتقال آب صفه به اصفهان و اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته است افزود:پروژه انتقال آب از دریا که از طرح های مهم انتقال آب به فلات مرکزی به شمارمیرود، از یکسال و نیم قبل شروع شده و با تاکیدات رئیس جمهوربه معاون اول و وزرای رئیس جمهوراین طرح در شرایط خوبی قرار گرفته است.

مرتضوی ادامه داد:پیشرانی این کاربا حجم بسیار بزرگ ازاهمیت بالایی برخورداراست ، از طرفی حمایت های مستمر مجموعه های صنعتی بزرگ استان از جمله پالایشگاه اصفهان، فولاد مبارکه،ذوب آهن، اتاق بازرگانی و برخی از مجموعه های دیگر شرایط خوبی را از حیث پشتیبانی برای این مجموعه رقم زده است.

وی تاکید کرد: شرکت آب صفه پیمانکار طرح انتقال آب از دریای عمان است که با استفاده از ظرفیت پیمانکاران قوی که در سطح کشورحضور دارند توانسته در بخش های مختلف پروژه چه از اصفهان تا سیرجان و از سیرجان تا دریا و چه از منطقه آبگیر در فازهای مختلف این طرح را تقسیم کار کرده وبا همکاری پیمانکاران مختلف طرح را جلو ببرد.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان، اظهارداشت:یکی از پرسرعت ترین پروژه هایی است که در سطح کشور درحال انجام است طرح انتقال آب از دریای عمان است ،که براساس گزارشات و بازدید های میدانی هم که در جلسات از این طرح انجام شده است، نشان می دهد که این طرح در شرایط فعال و زنده ای به سر می برد به گونه ای که انجام این طرح، امید ویژه ای را در دل مردم اصفهان و استان فراهم کرده است .

مرتضوی، درباره اینکه با توجه به بازدید رئیس جمهور از فاز دو طرح انتقال آب از دریای عمان به اصفهان وقول اتمام این طرح تا پایان سال ۱۴۰۳ ،آیا این قول عملیاتی میشود گفت:الحمدلله سرعت پروژه به گونه ای است که ما امید داریم این طرح تا پایان سال به اتمام برسد حداقل در بخش خط انتقال این امید برای ما وجود دارد.

استانداراصفهان ادامه داد: اما بخش هایی از پروژه از جمله بخش آبگیرو بعضی از تجهیزاتی که باید در این پروژه نصب شود که سفارش ساخت آن داده شده و برنامه ریزی لازم برای آن صورت گرفته که ممکن است زمان بیشتری برای آن صرف شود.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان گفت:در عین حال حسب دستور رئیس جمهور؛ معاون اجرایی رئیس جمهور مکلف شده اند که جلساتی را برای برخی از پروژه های اساسی برگزار نمایند که ما بزودی با معاون اجرایی رئیس جمهورجلسه ای خواهیم داشت و گزارش طرح های بزرگ آبی را که در استان اصفهان در حال انجام است را به ایشان خواهیم داد.

وی در رابطه با پایان کار اتمام طرح پروژه انتقال آب به اصفهان توضیح داد: با تلاش هایی که توسط بخش های مختلف در حال انجام است امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۴ به دغدغه آب مردم اصفهان و صنعتگران پاسخ دهیم .

مرتضوی افزود:طبق برنامه ریزی ها طرح آبگیرساخته شده است و سفارشات کالا جهت تامین انرژی نیزدردستورکار است که همه این برآیندها نشان از فعال بودن پروژه دارد اما آنچه اهمیت دارد اتمام خط انتقال آب است که احتمالا بتوانیم تا پایان سال و یا ابتدای سال بعد به اتمام برسانیم ولی برای انتقال آب به زمان بیشتری نیاز داریم .

وی با اشاره به اینکه همه واحد های صنعتی استان بعد از اینکه این طرح به سرانجام رسید موظفند که تامین آب خودشان را از مسیراین پروژه انجام دهند و این موضوعی است که به صورت قانونی باید اجرا شود، افزود:همه واحدهای صنعتی استان باید به غیراز شبکه تامین آب فعلی شان تدبیر دیگری برای تامین آب داشته باشند ،لذا برخی از مجموعه های سهامدار مانند هلدینگ پتروپالایش اصفهان ، فولاد مبارکه و ذوب آهن علاقمند به برنامه ریزی برای آینده خودشان هستند و دیگر شرکت ها باید برای تامین نیاز خود از این شرکت ها تامین آب نمایند.

استانداراصفهان، گفت: امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۴ با تامین آب صنعت از طریق آبی که صنایع خودشان تامین می کنند بخشی از مشکلات آب شرب اصفهان حل شود.

گفتنی است در این نشست مدیر پروژه تامین آب صفه، مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه،ذوب آهن و هلدینگ پتروپالایش اصفهان درباره اقدامات انجام شده و سهم مشارکت های خود در این پروژه گزارشاتی را ارائه نمودند.

 

پروژه‌های توسعه‌ای پتروپالایش اصفهان صادرات محور است
قدیری تاکید کرد: ما منتظر نشدیم که کسی در پروژه‌های توسعه‌ای بیاید و به ما کمک کند، لذا وقتی این پروژه‌ها مورد بازدید قرار گرفت الان ۱.۲ میلیارد یورو داریم در پروژه‌های پتروشیمی‌‌ خودمان از صندوق توسعه ملی، تسهیلات می‌گیریم یا در بحث انرژی خورشیدی‌ که وارد شدیم، خود دولت از صندوق ملی توسعه به ما وام می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان