تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
کد خبر : 31567

مصرف روزانه از یک میلیون متر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان اصفهان

مصرف روزانه از یک میلیون متر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان اصفهان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبرداد؛ مصرف روزانه از یک میلیون متر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان اصفهان مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان کرد: روزانه بیش از یک میلیون و ۲۴۳ هزارمتر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان مصرف می شود. به گزارش دنیای اسرار: ابوالقاسم عسکری در چهل و دومین

Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبرداد؛

مصرف روزانه از یک میلیون متر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان اصفهان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان کرد: روزانه بیش از یک میلیون و ۲۴۳ هزارمتر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان مصرف می شود.

به گزارش دنیای اسرار: ابوالقاسم عسکری در چهل و دومین جلسه اعضای ستاد بحران شرکت گاز استان اصفهان گفت: روزانه بیش از یک میلیون و۲۴۳هزارمتر مکعب گاز طبیعی در مراکز تجاری استان مصرف می شود، و طی بازرسی ها و پایش هایی که روزانه از اماکن تجاری سطح استان به عمل می آید، مشاهده می شود که علی رغم اطلاع رسانی ها و درخواست های مکرر از مشترکین فهیم استان نسبت به صرفه جویی و مصرف بهینه گاز، مصرف بی رویه دربخش های تجاری و عمومی زیاد است.

وی با اشاره به تعدادی از بخش های تجاری، اداری و عمومی استان که در روز های اخیر به اخطار‌های کاهش مصرف گاز توجه نکرده اند، گفت: بیش از۲ درصد گاز طبیعی در بخش های تجاری استان به مصرف می رسد که عدد قابل توجهی است.

عسکری، مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری در ابتدای دی ماه نسبت به ابتدای مهر ماه ۴.۰۷ برابر شده و در حال حاضر متوسط مصرف گاز استان در روز۶۰.۰۳ میلیون متر مکعب است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،تصریح کرد: مشترکین ما می‌توانند با رعایت شیوه‌های الگوی مصرف از جمله پوشیدن لباس گرم، خاموش کردن وسایل هنگام خروج از منزل، بهینه‌سازی سیستم موتورخانه‌های مجتمع‌های مسکونی، کم کردن دمای محیط کار و … مصرف را بهینه کنند که همین موارد بیش از ۳۰ درصد کاهش مصرف را به همراه دارد.

عسکری، با تأکید بر رعایت الگوی مصرف گاز، اظهار کرد: گازبهای مشترکین پرمصرف به صورت پلکانی محاسبه می گردد.

وی، از قطعی گاز برخی ادارات پرمصرف خبر داد و گفت: این شرکت از نیمه آبان ماه تا کنون با پایش ۲۰هزار و۷۷۰مورد از مراکز اداری ، تجاری و عمومی، ۲هزار و ۶۰۰مورد اخطار به مشترکین پر مصرف ارائه و برای ۵۳۴مشترک نیز در این بخش ها قطع  اعمال قانون گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: اگر هم استان‌ها فقط یک درجه دمای واحد مسکونی خود را کاهش دهند ۶ درصد، روزانه در مصرف صرفه جویی می‌شود و یا کاهش می‌یابد.

در ادامه طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن قدردانی از اقدامات شرکت گاز استان اصفهان در راستای اتخاذ تمهیداتی برای پایداری جریان گاز استان و همچنین کاهش آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی و همچنین همکاری خوب مردم در صرفه جویی و مصرف بهینه افزود: بدرستی بحران احتمالی قطعی گاز مشترکین بخوبی مدیریت شده است.

وی، با بیان اینکه واحد های پر مصرف نیز با خارج شدن از مصرف گاز طبیعی همکاری خوبی داشته اند، گفت: اماکن عمومی نیز باید در مدیریت مصرف بهینه گاز با سایر بخش ها همراه شوند تا انشالله با یک حرکت همگانی بتوانیم این فصل سرد را بسلامت سپری کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان