تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۸
کد خبر : 38754

فولادسازی و كوره بلند ذوب آهن اصفهان در مسیر تحقق شعار سال

فولادسازی و كوره بلند ذوب آهن اصفهان در مسیر تحقق شعار سال

مسئولین و تلاشگران بخش های فولادسازی و کوره بلند ذوب آهن اصفهان همت ویژه ای را برای تحقق شعار سال به کار بسته اند. به گزارش دنیای اسرار:خسرو شمس سرپرست بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان در خصوص شرایط تولید این بخش در ابتدای سال جاری گفت : با توجه به مشکلاتی که در پایان سال

Print Friendly, PDF & Email

مسئولین و تلاشگران بخش های فولادسازی و کوره بلند ذوب آهن اصفهان همت ویژه ای را برای تحقق شعار سال به کار بسته اند.

به گزارش دنیای اسرار:خسرو شمس سرپرست بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان در خصوص شرایط تولید این بخش در ابتدای سال جاری گفت : با توجه به مشکلاتی که در پایان سال گذشته برای بخش کوره بلند بوجود آمده بود به اجبار تولید فولادسازی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش چشم گیری ایجاد شد.

وی افزود : با تدابیر بکار گرفته شده و برطرف شدن مشکل در بخش کوره بلند و همچنین بهبود تولید چدن ، تولید فولاد در بخش فولادسازی در فروردین 1403 افزایش روز افزون داشت و تا 22 فروردین ماه مقدار 143800 تن فولاد تولید گردید.

خسرو شمس تصریح کرد : مدیریت و کارکنان این بخش عزم خود را جهت افزایش کمی و کیفی تولید جزم نموده و امید است جهش های جدید در تولید حاصل شود.

رسول علی نقی پور سرپرست کارگاه کنورتور و میکسر بخش فولادسازی شرکت نیز با اشاره به شروع تعمیرات اساسی کنورتور 2 از تاریخ 23 فروردین ماه سال جاری اضافه کرد : با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم و همت پرسنل سخت کوش بخش فولادسازی ، با دو کنورتور بطور میانگین روزانه حدود 6700 تن فولاد تولید شده که تولید مستمر با دو کنورتور به این میزان بی سابقه بوده است.

شهرام گلی سرپرست مدیریت کوره بلند ذوب آهن اصفهان نیز گفت: با توجه به اختلال خرسک در کوره بلند ها بخصوص کوره بلند شماره دو در 6 ماه دوم سال 1402 با کاهش تولید چدن در کوره بلند مواجه شدیم که این مسئله افزایش قیمت تمام شده و مصارف به ویژه کک را در پی داشت.

وی افزود: در اسفندماه سال 1402 پس از تعمیرات درجه سه ، کوره بلند شماره دو با 6 عدد فورم راه اندازی گردید و عدم یکنواختی و اختلال شدید در روند کار کوره بلند 2 را شامل شد، با تمهیداتی که در نظر گرفته شده از ابتدای سال 1403 فورم های مسدود کوره بلند 2 به تدریج باز گردید و روند افزایش پارامتر های دمشی و کاهش مصرف کک در برنامه تولید قرار گرفت. به گونه ای که تولید روزانه کوره 2 به 3300 تن در روز رسید .

سرپرست مدیریت کوره بلند ادامه داد : همچنین به دلیل تشکیل خرسک در کوره 3 در اواخر سال قبل تولید کوره سه کاهش پیدا کرد که با تغییر برنامه تکنولوژی در فروردین 1403 ، به میزان 4200 تن در شبانه روز رسید و در کوره بلند 1 نیز تولید به بیش از 2000 تن در شبانه روز رسید.

شهرام گلی اظهار داشت : با توجه به تعمیرات کنورتور 2 و محدودیت جذب چدن سعی بر حفظ شرایط تولید و کاهش مصرف انرژی و کک گردید و انشاا… پس از پایان تعمیرات کنورتور، روند جهش تولید و کاهش مصرف انرژی و کک مجدداً در برنامه قرار خواهد گرفت.

وی در پایان از کلیه مدیریت ها از قبیل امور فنی و برنامه ریزی تولید، خرید، آگلومراسیون، کک سازی، راه آهن و ترابری، نت، آزمایشگاه، پرسنل کوره بلند و کلیه مدیریت هایی که در تحقق این هدف کمک نمودند تشکر و قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان