تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷
کد خبر : 38808

استفاده از زبان اشاره یکی از جنبه‌های مناسب در حمایت از افراد ناشنوا است

استفاده از زبان اشاره یکی از جنبه‌های مناسب در حمایت از افراد ناشنوا است

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با زبان اشاره گفت: یکی از جنبه‌های مناسب و حمایت از افراد ناشنوا استفاده از زبان اشاره در ادارات است که امیدواریم این امر محقق شود و علی‌رغم آموزش، در هر اداره نیز یک مترجم زبان اشاره حضور داشته باشد تا افراد

Print Friendly, PDF & Email

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با زبان اشاره گفت: یکی از جنبه‌های مناسب و حمایت از افراد ناشنوا استفاده از زبان اشاره در ادارات است که امیدواریم این امر محقق شود و علی‌رغم آموزش، در هر اداره نیز یک مترجم زبان اشاره حضور داشته باشد تا افراد ناشنوا در ادارات با مشکل روبرو نشوند.

به گزارش  دنیای اسرار، پژمان پورشبانان گفت: در راستای تحقق سیاست‌های سازمان بهزیستی درجهت ایجاد فرصت‌های برابر برای افراد دارای معلولیت و اجرای ماده ۲۰ قانون حمایت از معلولان درخصوص فرهنگ‌سازی و ارتقای آگاهی‌های عمومی و لزوم آشنایی با نحوه برقراری ارتباط موثر با ناشنوایان، معاونت توانبخشی و واحد آموزش با همکاری انجمن خانواده ناشنوایان استان اصفهان، کارگاه دو روزه آشنایی با فرهنگ ناشنوایان و آموزش زبان اشاره، جهت کارشناسان ستادی این استان برگزار شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به گستردگی افراد ناشنوا در کشور و لزوم برقراری ارتباط آنان با دیگر افراد جامعه، انجمن خانواده ناشنوایان درصدد گسترش آموزش زبان اشاره در میان افراد کم شنوا و ناشنوا و حتی افراد شنوا بوده است.

وی افزود: آموزش زبان اشاره در جامعه، در برقراری ارتباطات اجتماعی این افراد و پیشرفت آنان در کار، تحصیل و یا هر فعالیت اجتماعی دیگر، بسیار حائز اهمیت است، لذا لازم است همه افراد جامعه و به ویژه کارکنان بهزیستی، نسبت به آموزش این زبان همت داشته باشند.

پورشبانان با بیان اینکه، زبان اشاره، در هر کشوری به کشور دیگر متفاوت است، ادامه داد: زبان اشاره فارسی نیز از گویشی به گویش دیگر متفاوت است. یکی از جنبه‌های مناسب و حمایت از افراد ناشنوا استفاده از زبان اشاره در ادارات است که امیدواریم این امر محقق شود و علی‌رغم آموزش، در هر اداره نیز یک مترجم زبان اشاره حضور داشته باشد تا افراد ناشنوا در ادارات با مشکل روبرو نشوند.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

املاک یاسان برق اصفهان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان املاک یاسان