به گزارش دنیای اسرار:کمپین حمایت از کارگران غیر رسمی کشور در اصفهان کلید خورد و تاکنون دو نفر بعنوان نماینده کارگاه های غیر رسمی صنایع دستی منطقه شمال و جنوب اصفهان برگزیده شدند.
عضو کمیته کسب وکار اتاق بازرگانی اصفهان در این ارتباط به خبرنگار دنیای اسراراظهار داشت: به منظور حمایت قانونی از حق بیمه و بازنشستگی کارگران غیر رسمی در کشور، کمپینی از سوی خیریه نذر اشتغال استان اصفهان شکل گرفت.
اکبر اخوان مقدم بیان داشت: با آغاز به کار کمپین، در بین کارگاه های غیر رسمی هر صنفی انتخاباتی برگزار میشود و کارگران از بین خودشان فردی را بعنوان نماینده انتخاب میکنند.
وی با اشاره به اینکه با رسمیت بخشیدن به کارگران و کارفرماهای غیررسمی، کارگران میتوانند خود را بیمه و از حقوق اولیه اداره کار برخوردار شوند، افزود: کارگران معلول، افراد معتاد، زندانیان و زنان سرپرست خانوار و افراد فاقد مهارت که برای کارفرما امکان پرداخت حقوق اداره کاری به آنها نیست، مشمول کارگران غیر رسمی میشوند.
عضو کمیته کسب وکار اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با حمایت قانونی از کارگاه های کوچک مقیاس و رسمیت بخشیدن به کارگران غیررسمی قطعا در رونق اقتصادی و افزایش میزان اشتغالزایی در سطح استان اصفهان سهم بزرگی خواهد داشت.
وی افزود: در این کمپین از تمام کارگران غیررسمی(فاقد حمایت قانونی اداره کار هستند) خواستاریم کلیپ‌های ۳۰ ثانیه‌ای از مطالبات بحق خود در زمینه بیمه و بازنشستگی عنوان کنند و به دو شماره (۰۹۹۰۷۹۳۴۷۰۷ و ۰۹۲۱۷۱۴۱۵۹۱) ارسال کنند.
اخوان مقدم گفت: اگر برای کارگران غیر رسمی که از هیچ حق و حقوقی برخوردار نیستیم؛ حمایت قانونی صورت بگیرد چه تاثیر بزرگی در زندگی و آینده آنها خواهد داشت.

خبرنگار:عاطفه قلع ریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *