سیاست دانشگاه علمی کاربردی اصفهان توسعه مراکز نوآوری است

به گزارش دنیای اسرار، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:در ده سال اول فعالیت دانشگاه جامع علمی و کاربردی ۳۱۳ مرکز علمی کاربردی دانشجو می‌پذیرفت که براساس معیار و اصول بودند درده سال دوم تاسیس دانشگاه ۳۱۳ مرکز به ۸۴۲ مرکز افزایش یافت که این رقم تا سال ۹۴ به هزار و ۷۰ مرکز رسید.

مهدخت بروجردی علوی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از این مراکز فاقد محیط واقعی کار، آزمایشگاه، مدرسان باتجربه و کارآزموده بودندوبرخی از مراکز کلاس های مناسب و امکانات لازم نداشتند، از این رو پایش مراکز در دستور کار قرار گرفت.

وی نخستین اقدام را ساماندهی مراکز اعلام کرد و گفت:حدود ۵۷۰ مرکز دولتی و غیر دولتی تعطیل شدند که شامل مراکز فاقد کیفیت لازم بودندو برگزاری آزمون یکپارچه را نخستین گام برای کیفیت بخشی در مدرک دانشگاه جامع دانست .

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار کد رشته محل در دانشگاه جامع علمی کاربردی داشتیم، گفت: به‌منظور ساماندهی وضعیت دانشگاه جامع ، تعداد کد رشته محل را به پنج هزار و ۲۰۰ کد رشته تقلیل یافته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی سه رسالت مهم برای خود دارد،تصریح کرد: این سه رسالت شامل قانون گرایی، کیفیت گرایی و ماموریت گرایی است و در راستای رسالت کیفیت گرایی، داشگاه مراکز را به چهار سطح تقسیم کرد.

معاون پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: سطح یک دانشگاه هایی هستند که تمام ویژگی هارا دارند، دانشگاه هایی که در سطح چهار قرار بگیرند نیز از رده دانشگاه های جامع علمی کاربردی خارج و دیگر قادر به پذیرش دانشجو نیستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کشورعنوان کرد: این دانشگاه در حال تهیه و ساماندهی سامانه «جذب مدرسان» است که اواخر آذر و دی ماه به شکل پایلوت در ۲ استان راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: تاکنون مجوز ۱۴۰ مرکز نوآوری در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور داده شده است و ۲۰ استارتاپ ایجاد خواهد شد.

دراین نشست سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان تصریح کرد:در استان اصفهان ۳ مرکز رشد شامل خوشه فناوری‌های سنگ و صنایع وابسته در تیران و کرون، خوشه گزوشیرینی و صنایع وابسته در مرکز عتیق، خوشه لوازم خانگی و صنایع وابسته مرکز گروه صنعتی انتخاب داریم.

مهدی قیصری گفت : توسعه مراکز نوآوری را در دستور کار داریم و ۲ خوشه فولاد و فرش و صنایع وابسته را در همین راستا افتتاح کردیم ،علاوه بر این درخواست تجاری‌سازی محصولات کشاورزی برای تیران، مرکز نوآوری شهر هوشمند برای مرکز شهرداری‌های اصفهان و مرکز نوآوری خورو بیابانک نیز ارائه شده  است.

وی در ادامه گفت: ۴ رویداد شتاب را در استان اصفهان داریم که شامل رویدادهای شتاب موسیر، سنگ، نمک و فولاد می‌شود که تا پایان امسال اجرایی خواهد شد، رویدادهای شتاب براساس  نیاز جامعه بوده .

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان در ادامه با اشاره به برپایی پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی استان اصفهان، گفت: این نمایشگاه محلی برای ارائه تمام آثار و دستاوردهای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی است که دقیقاً آثار مرتبط با رشته شغلی‌شان است، هر اثری که اینجا انتخاب شده یک ویژگی شاخص داشته است،

به گزارش دنیای اسرار: امروز پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان در مجموعه  تجاری اصفهان سیتی سنتر گشایش یافت.

این نمایشگاه با محوریت معرفی توانمندی‌ها و ارایه دستاوردهای نوآورانه، معرفی کارآفرینان و مولدان کسب و کار، معرفی رشته‌ها و مشاغل قابل احراز مشاغل خانگی و بومی، کلینیک مشاوره اشتغال و کارآفرینی، برگزاری میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های آموزشی برپا شده است.

خبرنگار:محبوبه عزیز

عکاس :احسان حسین آبادیپنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان   ۱۹ تا  ۲۲ آذر امسال برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *